2018-03 V práci

28. března 2018 v 8:43 | Gurí |  2018 Březen

Oslovení v ženském rodu

To co se mi stalo posledně s propustkou na endokrinologii a v práci. Tak kupodivu paní s osobního oddělení opravdu dodržela slovo a nakonec při posledním emailu mne oslovila hned jako paní s koncovkou ...ová. Docela mne překvapila, jelikož jsem si myslela že předposlední email si už nepamatovala. Ale mile mne překvapila a skutečně celý email mi psala v ženském rodu. Celkem se mi ulevilo, že takto mi již z osobního oddělení píší. Taková úleva a radost. Nemusím mít případné obavy od některých případných nechápajících personalistů firmy. Na nic jsem nečekala a již píši paní personalistce pouze v ženském rodu a z mého emailu s koncovkou ...ová. Vím že dříve či později se i jiní personalisté dozví pravdu. A tak jsem zvědavá jak toto vše v práci ještě dopadne. Asi se ještě zasměju. =:c)

Drby

Ještě jsem se nesetkala v žádném zaměstnání se situací kde by nekolovoly drby. Nechť již mezi muži či ženami. Některé jsou k polichocení, další k pousmátí a jiné jsou k naštvání. Co jsem asi tak mohla očekávat i v tomto zaměstnání? Když nás bylo hodně, tak se mnou nikdo nezabýval. Byla jsem mezi tím množstvím zaměstnanců tak nějak neviditelná. Samozřejmě nic není stálého a počet zaměstnanců se rapidně snížil. Lidé se zaměřují tak na další spoluzaměstnance jichž si předtím ani nevšimly.
A tak se stalo že jsem jeden den zaselchla opodál jak někdo říká, že jsem si nechala změnit křestní jméno a příjmení na ženské. "On chce ze sebe udělat ženskou, ta naše princezna". V práci samozřejmě jen v legínách, tričku a teniskách Dlouhé vlasy v culíku k tomu jen přidávají. A tak si to s tímto spojily. Asi tak za hodinu za mnou přišel jeden známý se kterým se tak často nevídám. Který mne před několika lety zaučoval a jen mi potvrdil co koluje po zaměstnání. O tom jak jsem si změnila příjmení a křestní jméno na ženské. Mrzelo by mne aby se na mne díval skrze prsty. Tak jsem mu jen řekla že mu druhý den přinesu něco zajímavého k přečtení. Tím se tak vysvětlí některé myšlenky kolující po firmě. Tak nějak nikomu nedošlo že matrika nesmí přiřadit ženě mužské jméno a muži ženské jméno. Nic méně v mém případě jde o vyjímku, kterou mi matriční úřad schválil. Druhý den ráno, když jsem jej potkala v zaměstnání. Tak jsem mu ukázala soudní znalecký posudek od paní Knappové. Byl překvapen. A nějakým zázrakem se drby tak nějak vytratili. Mé křestní jméno s koncovkou ... -í a u příjmení s koncovkou ... -ů, asi nedalo spoluzaměstnancům spát. Ani neví že mají pravdu. =:c) Docela mne to na jednu stranu potěšilo. Ale to jak by se do mne pustily ty největší drbny firmy, by mne znepokojovalo. Když už se rozjedou, tak vše dávají najevo nahlas, vulgárně a velmi dlouho. Vždy se někde najdou nějaké černé ovce. Zatím jsem v pohodě a dívám se spíše kupředu, než abych se nechala stáhnout k zemi. Těším se na mou šťastnou budoucnost a nevím proč by mi jí někdo měl vzít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama